Uczniowie klas czwartych wzięli udział w warsztatach „Ceramika nićmi malowana” zorganizowanych przez Muzeum Narodowe w Kielcach. Każdy z uczniów dostał dwie filiżanki, farby do ceramiki i inne materiały potrzebne do wykonania niepowtarzalnego wzoru. Dzieci wykorzystały swoją wiedzę na temat mieszania kolorów, czerpiąc z tego dużą frajdę i uzyskując wspaniałe rezultaty!

Drugim punktem programu było zwiedzanie wystawy zbiorów muzealnych ceramiki ćmielowskiej.  Mogliśmy zobaczyć naczynia fajansowe z drukowaną dekoracją z połowy XIX wieku, naczynia malowane ręcznie oraz figurki projektowane przez artystów Instytutu Wzornictwa Przemysłowego.

Autorskie filiżanki uczniowie zabrali do domów. Po utrwaleniu farb w piekarniku można korzystać z filiżanek i wspominać udaną wycieczkę popijając ciepłe cappuccino:)

Dziękuję za pomoc pani Czekalskiej i pani Marszałek w opiece nad grupą i bezpieczną drogą do muzeum.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Autor: Alicja Tuz