Pamiętamy o zmarłych – z wizytą na cmentarzu

pomnik

Z okazji zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych uczniowie klasy 7a wraz z opiekunami p. Anetą Bilman i p. Renatą Kubicką  udali się na cmentarz parafialny na Piaski. Posprzątali rzadko odwiedzane lub zapomniane pomniki. Z zapałem usuwali opadłe liście, chwasty i potłuczone znicze. Mogiły zostały symbolicznie udekorowane i zapalono na nich znicze. Spędzono chwilę w ciszy pod Pomnikiem Żołnierzy Wyklętych oraz na „Kieleckiej Łączce”. Cała akcja przebiegała w spokojnej i pełnej zadumy atmosferze. Przywołała wspomnienia o naszych bliskich i znajomych, których już nie ma wśród nas.

Program “Odblaskowa szkoła”

W związku z udziałem Szkoły Podstawowej nr 9 im. Ireny Sendlerowej w Kielcach w programie „Odblaskowa szkoła” zapraszamy uczniów klas I-VIII do udziału w konkursie ogólnoszkolnym pt.: „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”. Format pracy: A4 lub A3. Technika wykonania: dowolna (malarstwo, rysunek, grafika). Praca plastyczna powinna mieć charakter plakatu. Termin oddania prac: od 27.10.2023r. do pani Malwiny Odrzywolskiej.