Skip to main content

Dziewiętnastka we Wrocławiu

Uczniowie na wycieczce we Wrocławiu

W dniach 5-7 czerwca uczniowie klas 6a, 6b i 7a przebywali na trzydniowej wycieczce we Wrocławiu. Pierwszego dnia zwiedziliśmy ZOO z niesamowitym Afrykarium. Podziwialiśmy zwierzęta i rośliny z różnych stron świata, od malutkich gadów po wielkie ssaki i kultowego myszojelenia. Drugi dzień pobytu upłynął pod znakiem wody. Spędziliśmy aktywnie czas we wrocławskim aquaparku, by później zwiedzić nowoczesne centrum wiedzy o wodzie – Hydropolis. Na zakończenie dnia wybraliśmy się tramwajem do Fontanny Multimedialnej przy Hali Stulecia podziwiać atrakcyjny taniec wody w rytm muzyki filmowej. W ostatnim dniu wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy Stare Miasto…

Klasy szóste w Centrum Przygotowań do Misji Zagran

Uczniowie w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych

W dniu 2 czerwca odwiedziliśmy jednostkę wojskową na Bukówce.
Pogoda dopisywała, a prezentowanie broni i sprzętu wojskowego wzbudzało gorące emocje. Mieliśmy zaszczyt obserwować próby do przysięgi wojskowej. Podziwialiśmy defiladę i równy marszowy krok żołnierzy. Udział w „dniach otwartych” koszar przyniósł sporo wrażeń. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i zorganizowanie tej niezapomnianej wizyty.

6a w BWA

uczniowie podczas warsztatów

W środę klasa 6A wybrała się do Biura Wystaw Artystycznych by podziwiać wystawę pt. “Nie doskonały błąd”, której prowokacyjny tytuł przedstawia błąd jako źródło inspiracji w sztuce fotografii. Po zwiedzeniu wystawy uczniowie wzięli udział w warsztatach wielkanocnych. Z wielkim zaangażowaniem pracowali nad stworzeniem pięknych kolorowych jaj świątecznych.