Skip to main content

6a w BWA

uczniowie podczas warsztatów

W środę klasa 6A wybrała się do Biura Wystaw Artystycznych by podziwiać wystawę pt. “Nie doskonały błąd”, której prowokacyjny tytuł przedstawia błąd jako źródło inspiracji w sztuce fotografii. Po zwiedzeniu wystawy uczniowie wzięli udział w warsztatach wielkanocnych. Z wielkim zaangażowaniem pracowali nad stworzeniem pięknych kolorowych jaj świątecznych.

Lego Education Spike na lekcjach informatyki

Uczniowie pracujący z robotyczną ręką zbudowaną z Lego Education

Na lekcji informatyki „Podaj klocek” uczniowie klasy 5a uczyli się programowania wykorzystując Lego Education Spike. Zbudowali oni robotyczną rękę według instrukcji, a następnie zaprogramowali chwytak, aby otwierał się i zamykał. Sterowali robotyczną ręką przenosząc klocki z jednego obszaru w inny-wyznaczony. Układali klocki piętrowo.

Imiona dla Photona

Lekcja z Photonami

W ramach projektu Laboratoria Przyszłości nasza szkoła została doposażona w cztery roboty edukacyjne – Photony. Pierwsze lekcje z programowania już za nami. Uczniowie bardzo aktywnie w nich uczestniczyli, chętnie współpracowali z robotami i wykazali się dużą kreatywnością. 
Uczniowie zapoznali się z Photonami i zaprzyjaźnili z nimi. Postanowiliśmy, że roboty mieszkające w naszej szkole powinny mieć swoje własne imiona. W związku z powyższym ogłaszamy konkurs pt. “Imiona dla Photona”.