Skip to main content

Sprawozdanie z “Przerwy na czytanie”

29 października 2021 r. o godz. 9.50 uczniowie, nauczyciele i pracownicy administracji naszej szkoły po raz pierwszy wzięli udział w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji “Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Wydarzenie było realizowane w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej “Cała Polska czyta dzieciom”.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich – 23 kwie

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich – 23 kwietnia

     W piątek, 23.04.2021 r., przypada Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Jest on organizowany od 1995 roku przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Jest to święto autorów, ilustratorów i wydawców książek oraz czytelników i czytelnictwa. Data Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich – 23 […]

Quiz znajomości książek “Czy znasz książkę?”

Witajcie! Zamieszczam propozycję krótkiego konkursu bibliotecznego dla uczniów kl.VI – VIII (mogą go również wykonać młodsze dzieci) “Czy znasz książkę?”

Odpowiedzi przesyłajcie poprzez e-Dziennik. Osoby, które uzyskają największą ilość punktów, otrzymają pozytywne uwagi z zachowania oraz dodatkowe oceny z języka polskiego. Powodzenia!

Iwona Krzemińska