Wspomnienia z Trogen

Jak zapewne wszyscy pamiętają, w styczniu grupa naszych uczniów brała udział w  wymianie kulturowej w Trogen w Szwajcarii. Dziś chcielibyśmy wrócić we wspomnieniach do tego niezapomnianego wydarzenia. Dwoje uczestników, Julia Brudzińska z klasy 8d i Mateusz Dudzik z klasy 8c napisali dla Was krótkie sprawozdania z wyjazdu.

Zebraliśmy pieniądze dla Afryki!

W Tłusty Czwartek odbyła się w naszej szkole akcja “Wyślij Pączka do Afryki”, w czasie której kwestowaliśmy na budowę studni w Czadzie i RCA. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję, a w szczególności uczniom i rodzicom, którzy dostarczyli wypieki, a także wolontariuszom, którzy je sprzedawali.  Wspólnie udało nam się zebrać kwotę: 468,41 zł.

Świetlica w SP 19

Zajęcia w świetlicy szkolnej SP nr 19 w Kielcach odbywają się w godzinach 7.00 – 17.00.
Świetlica szkolna uzupełnia funkcje rodziny i wychowawców klasowych. Obok zadań opiekuńczych w świetlicy realizowane są wszechstronne działania wychowawcze oraz kształcące, dostosowane do możliwości i potrzeb rozwojowych dzieci w młodszym wieku szkolnym.