Konkurs dla uczniów szkół podstawowych

“Baterie nie dostają kosza”

Czy pamiętacie, że zużytych baterii i akumulatorów nie można wyrzucać z innymi odpadami?

Zapraszamy dzieci i młodzież szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie na wykonanie kartki pocztowej lub filmiku edukacyjnego
o tematyce promującej odpowiedzialne postępowanie ze zużytymi akumulatorami i bateriami w sposób bezpieczny dla ludzi i środowiska.

Zużyte baterie i akumulatory są odpadem niebezpiecznym, a substancje w nich zawarte to przede wszystkim: ołów, rtęć, kadm, elektrolit i dużo innych pierwiastków. Jeśli nie postępuje się z nimi odpowiedzialnie mogą trwale zanieczyścić glebę i wodę, a następnie przedostać się do roślin, zwierząt i ludzi. Dlatego nie można wyrzucać ich z innymi odpadami. Należy przekazywać je do specjalnie wyznaczonych miejsc odbioru lub Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), które następnie przekazują je do zakładów przetwarzania.

Co musi zrobić uczeń jeśli chce wziąć udział w konkursie?

Dla uczniów klas 1-4 szkoły podstawowej :

1) Wykonać dowolną techniką kartkę pocztową w formacie A5, ukazującą, że oddawanie zużytych baterii i akumulatorów do odpowiednich punktów zbiórki zapewnia bezpieczeństwo i zdrowie ludzi.

2) Wysłać trzy zdjęcia pracy wraz z formularzem zgłoszeniowym na adres e-mail: edukacja.ekologiczna@mmconsulting.waw.pl

Dla uczniów klas 5-8 szkoły podstawowej :

1) Wykonać filmik edukacyjny trwający do 30 sekund, ukazujący, że oddawanie zużytych baterii i akumulatorów do odpowiednich punktów zbiórki zapewnia bezpieczeństwo i zdrowie ludzi.

2) Wysłać materiał wideo w postaci pliku w formacie .mp4 lub .WAV wraz z formularzem zgłoszeniowym na adres e-mail: edukacja.ekologiczna@mmconsulting.waw.pl

Regulamin_KONKURSU_BiA_2020

Formularz_zgłoszeniowy_KONKURSU_BiA_2020

Uczestnicy: uczniowie szkół podstawowych poniżej 18 roku życia.

Do wygrania atrakcyjne nagrody: deskorolki elektryczne z kaskiem i zestawem ochraniaczy, smartwatch, czytnik e-book, kamery sportowe, głośniki i słuchawki bezprzewodowe!

 

Termin nadsyłania prac: 31 stycznia 2021 r .

Więcej informacji o konkursie:

Sponsor: EnerSys Sp. z o.o.

Organizator: M&M Consulting

www.mmconsulting.waw.pl  

www.facebook.com/doradztwosrodowiskowe/

edukacja.ekologiczna@mmconsulting.waw.pl

tel: 22-275-88-02, 519-184-340