19 marca 2021r. uczniowie klas młodszych w wesołych nastrojach żegnali odchodzącą zimę i ciekawymi aktywnościami czarowali klimat dla nadchodzącej wiosny. Pierwszym widocznym znakiem radości były różnorodne, kolorowe stroje, w które przebrały się dzieci. Pierwszaki podczas zajęć zajmowały się wiosennym kodowaniem, grały w matematyczne bingo, rozwiązywały zagadki przyrodnicze i planowały swój wymarzony dzień. Z dużym zainteresowaniem przyjęli zajęcia kształtujące umiejętność gry w szachy, przeprowadzone przez przedstawiciela Polskiego Związku Szachowego. Wiele radości wzbudziła wśród dzieci wspólna nauka „Tańca pingwina”.  Klasy drugie i trzecie również  rozwiązywały zagadki i rebusy przyrodnicze oraz podejmowały wyzwania gramatyczne i ortograficzne, np. biegane wiosenne dyktando. Jedni symbolicznie pożegnali zimę i wykonali postać Marzanny, inni plastycznie wizualizowali Panią Wiosnę.

Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i pomysłowością wykonywali przydzielone zadania. Cały dzień upłynął w niezwykle miłej, twórczej i przyjaznej atmosferze.

B. Tomala