Światowy Dzień Ziemi świętujemy od 1990 roku. Organizowane są wtedy wydarzenia mające na celu zwiększenie świadomości społecznej i zwrócenie uwagi na to, że o planetę może dbać każdy z nas. Można się w nie zaangażować
na wiele sposobów – sprzątając śmieci, sadząc drzewa czy publikując przydatne informacje w Internecie.

W dobie pandemii nasze możliwości obchodzenia Dnia Ziemi są jednak ograniczone. Uczniowie szkół, nauczyciele i zwolennicy działań na rzecz ekologii nie mogą się spotkać, by wspólnie oczyszczać teren lub  sadzić drzewa. Zamknięci w domach, możemy jednak dowiedzieć się czegoś nowego o naszej planecie.

W sieci znajduje się mnóstwo wartościowych informacji na ten temat.

Na kieleckim deptaku pod hasałem Dary Ziemi dla życia” odbędzie się Eko Jarmark.
Dwudniowej imprezie organizowanej z okazji obchodów Dni Ziemi towarzyszyć będą występy zespołów folklorystycznych, prezentacja zdrowej żywności i hepeningi. Wspólnie organizują ją Wojewoda Świętokrzyski oraz Prezydent Miasta Kielc. Początek Eko Jarmarku w piątek, 21 kwietnia, o godz. 10.00.

Pierwszego dnia Eko Jarmarku przez ulicę Sienkiewicza przemaszerują dzieci i młodzież z kieleckich szkół i przedszkoli. Najmłodsi będą mogli m.in. poznać technikę wytwarzania glinianych garnków oraz wyplatania wiklinowych koszyków. Drugiego dnia od godz. 9.00 prezentować będą swoje oferty gospodarstwa agroturystyczne regionu świętokrzyskiego. Wystąpią także zespoły folklorystyczne. Kielczanie będą mogli spróbować ekologicznej zdrowej żywności oraz poznać metody wypiekania chleba.

 

Samorząd Szkolny zachęca wszystkich uczniów do udziału w konkursie wiedzy o ochronie środowiska.

Pod poniższym linkiem znajduje się formularz konkursu, który będzie aktywny do 24.04.2021 r.

Dla każdego uczestnika przewidziana jest nagroda w postaci pochwały i punktów dodatnich.

https://forms.office.com/r/Mn9X84DZm5

Opracowanie: Samorząd Szkolny

Źródło: http://www.kielce.uw.gov.pl/pl/biuro-prasowe/aktualnosci/1830,Dzien-Ziemi.html