Uczniowie klasy 6b uczestniczyli w projekcie edukacyjnym “Gry z lekturą”. Pracowali przez trzy miesiące w 6 grupach. Każda z nich wyznaczyła lidera, który nadzorował pracę. Co tydzień odbywały się spotkania na Platformie TEAMS, w celu omówienia zadań. Każda grupa miała wykonać te same zadania czyli wybrać lekturę na podstawie, której będzie wykonana gra, zredagować instrukcję, wykonać planszę, pudełko, karty, pionki i kostki. Na spotkaniach omawiane były poszczególne etapy pracy uczniów. Pomysły były bardzo interesujące.

Powstało 6 gier: 5 na podstawie lektury „Hobbit, czyli tam i z powrotem” i 1 na motywach „Opowieści wigilijnej”. Każda z nich wyróżniała się oryginalnym wykonaniem, estetyką, własnoręcznie wykonanymi pionkami czy kostkami.

Podczas podsumowania projektu cała klasa grała w gry, wszyscy skupili się na rywalizacji, nawzajem sobie kibicowali czy wyjaśniali reguły.

Na koniec zajęć uczniowie ocenili i wybrali najbardziej interesującą grę pod kontem pomysłu, wykonania i dokonania trafności wyboru fragmentów lektury.

Autor: Iwona Masternak