Miło nam poinformować, że nasza szkoła znalazła się wśród grantobiorców VIII edycji programu mPotęga.

mPotęga to program grantowy mBanku, który ma na celu zachęcać dzieci i młodzież do nauki matematyki.

W tym roku nagrodzonych zostało 161 projektów z całej Polski, w tym 70 projektów skierowanych do uczniów klas 7-8.

Nasz projekt pt.: “In4matyka – M@tema@tyka-działanie to logika” realizowany będzie od września do grudnia 2021 w klasach 7-8. Działania będą realizowane w zespołach projektowych, których zadaniem będzie opracowanie konkursu matematycznego dla uczniów naszej szkoły z wykorzystaniem narzędzi interaktywnych oraz programów, aplikacji i platform internetowych. Zostanie również opracowana baza zadań matematycznych, które zostaną umieszczone na szkolnej stronie  internetowej. Wypracowanymi przez naszych uczniów materiałami podzielimy się ze szkołami z Kielc i powiatu.

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.

Więcej o mPotędze

Zobacz Listę grantobiorców

 

Autorzy: R.Kubicka, P.Podlewska-Pająk, A.Spurek, J.Wielicka