27 października 2021 odbyło się spotkanie Szkolnego Wolontariatu, w którym uczestniczyło 36 uczniów naszej szkoły z klas 5-8.

Wolontariusze wraz z koordynatorami ustalili plan pracy na pierwsze półrocze roku szkolnego 2021/22.  Uczniowie zadeklarowali swoją bezinteresowną pracę na rzecz potrzebujących w następujących sekcjach:

1. współpraca ze schroniskiem dla zwierząt
  2. pomoc osobom niepełnoprawnym
  3. pomoc socjalna dla osób potrzebujących
  4. korepetycje dla młodszych kolegów
  5. pomoc doraźna przy organizacji zbiórek żywności, przyborów szkolnych, paczek i kart świątecznych dla seniorów i przedszkolaków.

Ponadto siedem naszych  wolontariuszek wzięło udział w szkoleniu z zakresu udzielania pomocy osobom niepełnosprawnym ruchowo prowadzonym przez przedstawicieli Fundacji Aktywnej Rehabilitacji (FAR).

Na koniec wybrano liderów poszczególnych sekcji, którzy wyrazili swoją chęć współpracy z koordynatorami Szkolnego Wolontariatu  i zgłaszania swoich pomysłów do pracy swoich sekcji.

Kolejne spotkania odbywać się już będą w poszczególnych sekcjach.

W sobotę 6 listopada odwiedzimy Schronisko dla Zwierząt w Dyminach z zebranymi pieniędzmi (dziękujemy klasie 8b) i karmą dla tamtejszych czworonogów.

Zapraszamy kolejnych ochotników do współpracy w Szkolnym Wolontariacie.

Zgłoszenia kierujcie do pani Edyty Domagały  i  Anny Magdy.

Fot. Edyta Domagała

Tekst: Anna Magda