W grudniu w naszej szkole odbyły się  eliminacje w międzyszkolnym konkursie „Culture in a Box – Tatsache uber Kultur”. W konkursie wzięło udział 23 uczniów z 6 kieleckich szkół. Zadaniem uczestników było przygotowanie prezentacji w programie PowerPoint w języku angielskim lub niemieckim związanych z kulturą krajów niemieckiego lub angielskiego obszaru językowego. Prace oceniane były przez czteroosobowe jury w składzie: Agata Siwoń, Anna Magda, Malwina Odrzywolska i Michalina Rzepka w 3 kategoriach wiekowych (kl. IV, V i VI).

Laureatami konkursu zostali:

Klasy IV:

1 miejsce – Alicja Banaszek (SP nr 8)

2 miejsce – Tomasz Górecki (SP nr 7)

3 miejsce – Anna Kaczmarska (SP nr 19)

wyróżnienie – Paulina Molenda (SP nr 19)

Klasy V:

1 miejsce – Karolina Zagdan (SP nr 19)

2 miejsce – Angelika Malicka (SP nr 19)

3 miejsce – Weronika Śliwa (SP nr 5)

Klasy VI:

1 miejsce – Katarzyna Makowska (SP nr 12)

2 miejsce – Katarzyna Bielenda (SP nr 19)

3 miejsce – Maria Cedro (SP nr 12)

Wręczenie nagród nastąpi w dn. 13.01.2016r. o godz. 10.00. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy i upominki.  Gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku.

Autor: Agata Siwoń