Dziś w Dziewiętnastce obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka. Wiele się działo: była foto budka, zielony poczęstunek, dekorowanie szkoły, lekcje tematyczne. Wszędzie było zielono i wesoło. Zajrzyjcie do galerii zdjęć i przekonajcie się sami.

A dla tych, którzy wciąż czują niedosyt, mamy jeszcze kilka ciekawostek o Świętym Patryku przygotowanych przez Amelię Antoszewską, Oliwię Piwnicką i Nikolę Kozłecką z klasy 8a oraz prezentację o Irlandii opracowaną przez Oliwię Mazur z klasy 8c.

https://docs.google.com/document/d/1RDwJqoKUqSUhDozUEcj1pa7NgpYmTYUB/edit?usp=sharing&ouid=105454489298919711908&rtpof=true&sd=true

 

https://drive.google.com/file/d/1MkcxO6vXNkJU3U9isyge0hgEDntGqjgK/view?usp=sharing

 

Kiedy już uzupełnicie swoje wiadomości na te tematy, rozwiążcie quiz, który przygotował Jakub Garbat z klasy 7b. Warto, bo w  nagrodę otrzymacie punkty dodatnie z zachowania. Macie czas do końca tygodnia.

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=xsmM6omKLUW4HRV1PaPm0gAqRUn4mUFOkh2rxMdobIhURVkzSU83RzZQVlhVOFpNNkdWUVhPUFFaUS4u

 

Jeśli chcecie świętować Dzień świętego Patryka w domu, proponujemy Wam przepis na zielony koktajl według przepisu Basi Gawlik z klasy 7b lub zielone kanapki według pomysłu Wojtka Gawlika z klasy 8c.

https://drive.google.com/file/d/1eY7ZvPCiupBSxFLTkbbiJNs7zq06xPcs/view?usp=sharing