Ośmiu uczniów reprezentowało Szkołę Podstawową nr 19 im. Ireny Sendlerowej w Kielcach w I Wiosennym Międzyszkolnym Turnieju Szachowym, który odbył się 25 kwietnia 2022 roku w SP nr 27 w Kielcach. Grupa uczniów klas młodszych I-III: 1. Wojciech Sabat, klasa 1a 2. Marcel Pacholczak, klasa 2b 3. Hubert Krzemiński, klasa 2b 4. Mateusz Kasiński, klasa 3a. W turnieju wzięło udział łącznie 22 uczniów z kieleckich szkół.

Grupa uczniów klas starszych IV-VIII:, 1. Sebastian Sztuk, klasa 4b 2. Iwo Nowacki, klasa 8a 3. Piotr Adamczyk, klasa 8c 4. Emil Łakomski, klasa 8d Do turnieju w tej grupie wiekowej przystąpiło 38 uczniów.

Na dziesięć miejsc punktowanych nasi uczniowie zajęli: 6. miejsce – Iwo Nowacki, klasa 8a 7. miejsce – Emil Łakomski, klasa 8d. Do udziału w turnieju przygotowywały p. Katarzyna Kuczwara oraz p. Malwina Odrzywolska.

Gratulujemy sukcesu!

Tekst i zdjęcia: Malwina Odrzywolska