W czerwcu 2015 rozpoczęła się w naszej szkole realizacja programu „Książki naszych marzeń”.

Pierwsze działanie polegało na tym, że każda klasa miała zapisać co najmniej dziesięć tytułów ulubionych książek, mając nadzieję, że pojawi się ona na półkach szkolnej biblioteki. Po niedługim czasie ich marzenia się spełniły – w szkolnej bibliotece m. in. zagościły: „Charlie i fabryka czekolady”, „Dzienniczek cwaniaczka”czy „Baśniobór”. Pani bibliotekarka i nauczyciele zachęcają uczniów do czytania zakupionych lektur, urządzając różne akcje, m.in. czytamy wybrane fragmenty „książek marzeń” w czasie lekcji. Wielu uczniów od razu wypożyczyło niektóre z nich, np. „Dziennik cwaniaczka” zniknął z półek w ciągu jednego dnia (25 egzemplarzy!). Pozostałe, np. „Baśniobór” czy „Kroniki Archeo” wypożyczymy na ferie świąteczne.

14 grudnia b.r. pani bibliotekarka zachęciła wszystkie klasy z „dziewiętnastki”, żeby przystroiły drzewka iglaste przed budynkiem szkoły oraz choinkę stojącą na korytarzu 1. piętra przed biblioteką kartkami świątecznymi z przepisanymi fragmentami z ulubionych „książek marzeń”, które niosą jakieś przesłanie. Przez cały poniedziałek, wg wcześniej ustalonego harmonogramu, stroiliśmy drzewka. Każda klasa starała się piękniej od innych wystroić przydzielone drzewko. Efekt był zachwycający! Rodzice przybywający na zebrania klasowe podchodzili do choinek, czytając fragmenty tekstów. Nawet przechodnie zdobywali się na odwagę, by wejść na teren szkoły i oglądać wystrojone drzewka. Mamy nadzieję, że oni także zamarzyli o jakiejś ciekawej lekturze na Święta!

Autor: Jędrzej Szwach, kl. 5c

Fot. Alicja Tuz, Joanna Wielicka