19 maja 2022 r.w naszej szkole odbył się XXII Miedzyświetlicowy Konkurs Plastyczno – Techniczny “Upominek dla mamy”, w którym udział wzięło 11 przedstawicieli kieleckich szkół podstawowych. Celem konkursu było zachęcanie dzieci do twórczej aktywności pozalekcyjnej, doskonalenia sprawności manualnych oraz rozwijania kreatywności. Wykonane przez dzieci prace zachwyciły kolorami i oryginalnymi pomysłami. Zwycięzcami tegorocznej edycji konkursu zostały: Nadia Jop SP nr 8, Rozalia Janaszek SP nr 27 i Natalia Wolańska SP nr 39. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i atrakcyjne nagrody. Po wręczeniu nagród zaproszeni goście obejrzeli wspaniałe przedstawienie z okazji Dnia Mamy w wykonaniu uczniów kl.2a i 2b. Serdecznie gratulujemy talentów młodym artystom.