Dnia 13 października 2022 r. w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość „Pasowania na świetliczaka”, w której wzięli udział uczniowie klas 1a i 1b uczęszczający do świetlicy szkolnej. Aby zostać przyjętym do grona ‘’Świetlików”, dzieci musiały wykazać się znajomością zasad obowiązujących w świetlicy z a także przejść kilka prób:

– próbę sprawnościową ( przechodzenie przez tunel, pajacyki, przysiady, przechodzenie przez szarfę, rzut do celu ),

-próbę Kopciuszka (sprawne oddzielenie fasoli od grochu),

– próbę wygimnastykowania języka (wypowiadanie trudnych wyrazów lub wyrażeń),

-próbę Smerfa Łasucha (zjedzenie z uśmiechem na ustach plastra cytryny).

Po pomyślnym zaliczeniu wszystkich prób dzieci złożyły uroczystą przysięgę, po której nastąpiło pasowanie ołówkiem na członka świetlicowej gromady. Na pamiątkę uczniowie otrzymali drobny prezent i słodki upominek. Wszystkim świetliczkom życzymy sukcesów w nauce oraz cudownych chwil spędzonych w świetlicy szkolnej.