Biblioteka szkolna nawiązała współpracę z Miejską Biblioteką Publiczną Filia nr 9 przy ul. Okrzei 9. Z tej okazji uczniowie z klasy 2b zostali zaproszeni 4 listopada br. na szczególną imprezę – OMNIBUS BIBLIOTECZNY, w trakcie której dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę z różnych dziedzin. Podzieleni na grupy uczniowie wykonywali ciekawe zadania przyporządkowane do wylosowanej kategorii., m.in.: przysłowia polskie, baśnie, sport, zwierzęta świata, podróże.

Wiele emocji wzbudzała każda sprawność oraz ciekawe, często egzotyczne rekwizyty. Drugoklasiści byli zaintrygowani np. konkurencją historyczną, gdzie mieli do czynienia z prawdziwymi, niegdyś powszechnie wykorzystywanymi przedmiotami: z taśmą magnetofonową, z rzutnikiem do bajek, walkmanem czy lampą naftową. Doskonale poradzili sobie także z odgadywaniem, o jakiego bohatera literackiego chodziło w prezentowanych fragmentach utworów i pięknych kostiumach.

Wielką frajdę sprawiły uczestnikom konkurencje podróżnicze. Przedstawiciele czterech drużyn zmierzyli się więc z rzutem meksykańskim sombrerem w czasie fiesty, z jedzeniem pałeczkami w chińskiej restauracji, z hawajskim tańcem „hula”, a nawet z inwazją afrykańskich węży.

Wizyta w MBP zachęciła uczniów do korzystania z zasobów także tej biblioteki oraz do częstszych wizyt w szkolnej bibliotece. Podziękowaliśmy za zaproszenie i ciekawe zajęcia naszym gospodarzom skromnym, ale wyrażającym naszą sympatię i wdzięczność upominkiem.

Poniżej link do strony MBP Filia nr 9, gdzie znajdują się zdjęcia z zajęć z kl.2b:

http://mbp.kielce.pl/imprezy/dzieci/2022/11/4/omnibus-biblioteczny-cz-3/

 

  Autor: Iwona Krzemińska