W listopadzie grupa wolontariuszy z klasy 8a wraz z bratem Michałem przygotowała i przeprowadziła zbiórkę cukru w naszej szkole. Cukier miał być przeznaczony jako wsparcie dla kapucyńskiego Dzieła Pomocy Ojca Pio, organizacji, która od wielu lat zajmuje się profesjonalną pomocą ludziom ubogim i bezdomnym.

W poniedziałek 12 grudnia owoce zbiórki w postaci 73 kilogramów cukru zostały dostarczone do siedziby dzieła w Krakowie i przekazane do punktu wydawania herbaty dla bezdomnych. Przy okazji czterech uczniów z naszej szkoły wzięło udział w zajęciach dotyczących problemu bezdomności, zwiedziło różne działy pomocowe (m.in. kuchnie św. Salomei, centrum pomocy integracji społecznej, gabinety lekarskie, świetlice i różne inne działy pomocy doraźnej) i zapoznało się ze systemową i wielopłaszczyznową pracą z problemem bezdomności. Ponadto uczniowie pomogli w tworzeniu kadzidełek rozprowadzanych jako cegiełki podczas święta Trzech Króli.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie i włączenie się w to dobre dzieło!
Bóg zapłać!

 

 

Tekst i zdjęcia: brat Michał Stec