Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to okazja do tego, by pokazać światu, jak wielką rolę odgrywają osoby zaangażowane w pracę społeczną na rzecz innych – na poziomie lokalnym, krajowym i międzynarodowym. Jest to doskonały moment dla samych wolontariuszy, by pochwalili się zrealizowanymi inicjatywami i zachęcili do współdziałania wszystkich tych, którzy na razie stoją z boku.

Aby uczcić to szczególne święto 18.12.2022 br. przedstawiciele szkolnego Koła Wolontariatu przybliżyli słuchaczom ideę pomocy i zachęcali, aby dołączyć do grona pomagających. Nie zabrakło upominków i słodkich cukierków. W zamian za uśmiech i słodkości uczniowie hojnie składali drobne kwoty na karmę dla zwierząt w zaprzyjaźnionym schronisku.

W ostatnim tegorocznym dniu nauki (czyli dziś) najbardziej sumienni wolontariusze otrzymają dyplomy z pochwałą od Dyrekcji naszej szkoły.

Autor: Marta Świercz