Uczeń naszej szkoły, Michał Wiech odnosi liczne sukcesy sportowe na arenie krajowej i międzynarodowej, dzięki czemu został powołany do kadry narodowej. 

Tak opisuje swoje osiągnięcia:

“Miniony rok 2022  był dla mnie bardzo udany pod względem sportowym i najlepszym, jeśli chodzi o dotychczasowe osiągnięcia w bilardzie.

W maju odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Bilard, z których przywiozłem 4 medale, zdobywając kolejno tytuły:  Mistrza Polski (odmiana 8 bil) , dwukrotnego Wicemistrza Polski (9 i 14/1 bil) oraz Drużynowego Mistrza Polski, co zaowocowało powołaniem do kadry narodowej.

Kolejne miesiące to sukcesy  na arenach międzynarodowych. Najpierw  w sierpniu udział w  Mistrzostwach Europy w Bułgarii i kolejne wywalczone tytuły: Wicemistrza Europy (odmiana 14/1 bil)  oraz Drużynowego Mistrza Europy. Następnie w listopadzie otrzymanie nominacji i wylot do Puerto Rico na Mistrzostwa Świata Juniorów. Był to mój debiut  na zawodach tej rangi, w których zająłem ostatecznie wysokie  13 miejsce. Udział w Mistrzostwach Europy oraz Mistrzostwach Świata był dla mnie niezapomnianą przygodą i pozwolił zdobyć cenne doświadczenie.”

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Mistrzostw Europy w Bułgarii:

oraz Mistrzostw Świata Juniorów w Puerto Rico:

Autorzy: Michał Wiech, Rafał Młodawski