3 lutego 2016 r. o godzinie 10.00 odbył się II etap Konkursu Humanistycznego dla szkół podstawowych. Wzięły w nim udział trzy uczennice Szkoły Podstawowej nr 19 im. Ireny Sendlerowej w Kielcach: Jagoda Szrek (kl. 6b), Anna Łukawska (kl. 6b) i Anna Szkliniarz (kl. 6a).

Do III etapu (wojewódzkiego) zakwalifikowała się Jagoda Szrek, która uzyskała 56 punktów (80% możliwych do zdobycia).

Warto podkreślić, że jedną ze szkół, w których odbywały się zmagania konkursowe, była nasza placówka. Mieliśmy przyjemność gościć u siebie uczestników konkursu z innych kieleckich szkół: ze Szkoły Podstawowej nr 32, Szkoły Podstawowej nr 8, Szkoły Podstawowej nr 11, Szkoły Podstawowej nr 33 i Szkoły Podstawowej nr 27. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja, w której skład weszły panie Joanna Wielicka i Renata Kubicka.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a Finalistom życzymy powodzenia podczas III etapu Konkursu Humanistycznego!

Autor: Grzegorz Miszczyk