W dniu 24 kwietnia 2023 roku odbyła się konferencja zorganizowana przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli  pod tytułem „Jak wdrażać edukację STEAM-ową w szkole? – przykłady dobrych praktyk”. Nasza  szkoła uzyskała Certyfikat “ STEAM-owa Szkoła 2023” za realizację projektu STEAM Jak sobie zasiejesz tak sobie zjesz”.

Projekt zrealizowali uczniowie  klasy 8C: Zuzanna Śliwińska, Aleksandra Niewadzi, Julia Neska, Franciszek Białęcki, Maksymilian Fiuk  oraz Kacper Hałka pod opieką Pań Magdaleny Segiety oraz Aleksandry Spurek.

STEAM, to nowoczesne podejście do nauczania i uczenia się ukierunkowujące uczniów na poszukiwanie, krytyczne myślenie i rozwiązywanie praktycznych problemów. Integruje naukę, technologię, inżynierię, sztukę i matematykę, ukazując, że w praktycznym życiu są one ze sobą mocno powiązane.

Zachęcamy do obejrzenia filmu, który promuje projekt:

Autor: Aleksandra Spurek