19 maja 2023r. w świetlicy szkolnej  miał miejsce XXIII Międzyświetlicowy Konkurs plastyczno-techniczny pt. „Upominek dla Mamy”. Wzięli w nim udział uczniowie ze świetlic, z 11 kieleckich szkół podstawowych. Oto nazwiska laureatów: Hanna Wójcik SP nr 8, Maria Piotrowska-Wójcik SP nr 39, Alicja Oracz SP nr 25 i Lalak Vitalina SP nr 18. Serdecznie gratulujemy wszystkich młodym i uzdolnionym artystom i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach. W tym szczególnym dniu  świetlica szkolna, wychowawcy i wychowankowie świetlicy z klasy 1a i 2b zorganizowali przedstawienie. Podczas występu były łzy radości i wzruszenia, oklaski i dużo, dużo śmiechu. To wszystko dla naszych NAJUKOCHAŃSZYCH NA ŚWIECIE MAM.