Występy artystyczne, warsztaty, pokazy, konkursy z nagrodami, ciepły i słodki poczęstunek oraz mnóstwo innych atrakcji – Miasto Kielce zaprasza do wspólnej zabawy na Pikniku Rodzinnym „Kielce dla Ciebie” z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Wydarzenie będzie organizowane 27 maja w godzinach 14:00-18:00 przed Dworcem Autobusowym przy ul. Czarnowskiej 12. 

Na scenie zaprezentują się m.in. Kapela Podwórkowa „Scyzory” oraz artyści Młodzieżowego Domu Kultury, Domu Kultury „Zameczek” czy Świetlic Środowiskowych „4 KĄTY”. Nie zabraknie pokazów tanecznych w wykonaniu Szkoły Kieleckiego Teatru Tańca oraz Szkoły Tańca CHA-CHA. Na stoiskach promocyjnych będą prowadzone bardzo ciekawe warsztaty m.in. florystyczne, plastyczne czy karmelowe. Będą konkursy z nagrodami oraz prezentacje m.in. Straży Miejskiej, Straży Pożarnej i Policji. Prowadzone będą gry zręcznościowe, instruktaż nordic walking, rozegrany zostanie też „Błyskawiczny Turniej Szachowy” (14:00-16:00), a na zwycięzców czekają puchary. Będą wystawy i pokazy rękodzieła.

Gratis gorąca grochówka, wata cukrowa i woda z sokiem z saturatora!

Zapraszamy do udziału w konkursach:

  1. „Czym Kielce są dla Ciebie ?” – należy odpowiedzieć jednym zdaniem na to pytanie i przesłać je do 24 maja na adres marketing@um.kielce.pl – autorzy trzech najlepszych odpowiedzi zostaną nagrodzeni
  2. „Bitwa na Dzwony” – rywalizacja ekologiczna. Upominki dla osób, które przyniosą co najmniej 5 opakowań z tworzyw sztucznych i wrzucą do pojemnika ustawionego na terenie imprezy.

Ponadto w tym dniu Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” zaprasza do swojej siedziby na spektakl „Pan Tom buduje dom”, godz. 16:00.