Świetlicowe obchody Międzynarodowego Dnia Pokoju.
21 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pokoju. W tym roku z powodu wojny na Ukrainie, która toczy się tuż obok nas – celebracja tego święta ma dla nas niezwykle wymowne znaczenie. Przez ostatni rok do naszej szkoły dołączyło bowiem wielu uczniów z kraju objętego brutalnymi działaniami wojennymi. Mając Ich pod swoją opieką pragniemy, by czuli się u nas komfortowo i bezpiecznie.
Dzieci w ramach świetlicy szkolnej wysłuchały wiersza Ewy Skarżyńskiej pt. ,,Drzewo pokoju”, na podstawie którego odpowiedziały na pytanie: co w czasach współczesnych oznacza pokój? Wspólnie zastanowiły się, co robić, żeby panował pokój. Następnie wykonały pracę plastyczną, symbolizującą pokój i poznali historię symbolu pokoju- gołębia.
Mamy nadzieję, że taki dzień pomoże nam na dłużej pamiętać o tym, jak ważny i potrzebny jest pokój na świecie. Być może, nie jesteśmy w stanie zbyt wiele zrobić, by na całym świecie panował pokój… Jest jednak coś, co możemy robić tu i teraz. Możemy wszyscy starać się, by w naszym najbliższym otoczeniu panowała dobra atmosfera, byśmy byli dla siebie życzliwi, pomocni i żyli w zgodzie i harmonii.
Autor: Monika Chęć