17 listopada 2023 r. obchodzony jest Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W naszej szkole już dziś rozpoczęliśmy świętowanie. Uczniowie klasy 7b sprawdzali swoje umiejętności rachunkowe grając w grę planszową. Niektórzy kodowali pojęcia matematyczne i rozszyfrowywali różne hasła.
W klasie 4ćwiczyliśmy tabliczkę mnożenia grając w bingo i układając domina matematyczne. Uczniowie tak dobrze się bawili, że nie czuli, że na lekcji byli i się uczyli.

17 listopada uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły przystąpili do “egzaminu” ze znajomości tabliczki mnożenia, który przeprowadziły uczennice klasy 8a oraz 7b. Najlepsi uzyskali tytuł Eksperta tabliczki mnożenia.

Uczniowie klas 6a oraz 7a na piątkowych lekcjach matematyki rozszyfrowywali tabliczki szczęścia czyli kupony z przepowiednią, grali w planszówki oraz domino, a wszystko to oczywiście z wykorzystaniem tabliczki mnożenia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Autorzy: Joanna Wielicka, Renata Kubicka