Współpraca z Wydziałem Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Uczniowie klasy 1b i 3a w roku szkolnym 2023/2024 stali się korespondencyjnymi podopiecznymi studentów V roku Pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej warszawskiej uczelni. Studenci pod kierunkiem dr Eweliny Rzońcy, w ramach przedmiotu Pedagogika twórczości i zabawy, listownie przesyłają naszym uczniom różne kreatywne zadania.
Nasi najmłodsi też chcieli coś od siebie ofiarować i własnoręcznie przygotowali kartki na rozpoczęcie roku akademickiego dla swoich opiekunów. W listopadzie uczniowie wykonali jesienne prace plastyczno – techniczne, a w styczniu tematyka była typowo zimowa.
W listopadzie obchodziliśmy również Dzień Życzliwości i Dzień Tolerancji. Pierwszaki z klasy 1b przygotowali cytaty tematyczne, własnoręcznie ozdobili je i wysłali do swoich opiekunów. Ci ozdobili nimi uczelniane korytarze. Również na naszym szkolnym korytarzu pojawiły się gazetki tematyczne oraz cytaty.
Uczniowie bardzo chętnie wykonują zadania od swoich warszawskich opiekunów, są bardzo zaangażowani i czują się wyjątkowo, bo każdy dostaje swoje zadanie i kilka słów od swojego studenta.
Dziękujemy studentom za inspiracje i wsparcie.

Poniżej kilka zdjęć:

Autor: Agnieszka Parkita