Podczas Festiwalu Nauki, który 27 marca 2024 r. odbył się w SP 19 w Kielcach, przeprowadzono Dyktando Rodzinne. Do zabawy mającej sprawdzić umiejętności poprawnego pisania nasi uczniowie zaprosili swoich bliskich. Towarzyszyli im: mamy, tatusiowie, babcie, a także starsze rodzeństwo.

Dwuosobowe zespoły pisały tekst opowiadający o tradycji śmigusa-dyngusa. Jak na dyktando przystało, wśród słów-pułapek znalazły się m.in.: hoża Marzena i grubiutki Hieronim „Pasibrzuch” oraz mosiężny cebrzyk o pięcioipółlitrowej pojemności. Ortograficznych trudności było co niemiara, ale nasi uczestnicy do konkursu podeszli przede wszystkim z uśmiechem.

Miło nam poinformować, że tytuł Mistrzów Ortografii zdobyli Hanna Orzech z kl.7a wraz z tatą Krzysztofem Orzechem. Wicemistrzami Ortografii zostali: Magdalena Mularczyk z kl. 5b z mamą Pauliną Mularczyk oraz Paweł Kowalewski z kl. 4b z mamą Edytą Kowalewską. Dyplomy oraz nagrody ufundowane przez szkolną bibliotekę wręczyła pani dyrektor Paulina Podlewska-Pająk.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom dzielnie zmagającym się z jakże pięknym i trudnym językiem polskim.

Organizatorzy