22.03.2024: Dzień Czytania Tolkiena w Poczytalni na dVoRcu

W miniony piątek 21 osób z kl.5-7 ( połowę stanowili uczniowie kl.6b) wzięło udział w ciekawym wydarzeniu czytelniczym – w światowych Dniach Czytania Tolkiena. Imprezę prowadzili utytułowani wykładowcy z UJK oraz znany kielecki dziennikarz. Uczniowie wysłuchali ciekawej debaty dotyczącej twórczości literackiej znanego pisarza, po czym wzięli udział w quizie dotyczącym osoby i utworów Tolkiena. Trzeba przyznać, że nasi podopieczni udzielili wiele trafnych odpowiedzi, dzięki czemu zdobyli dużo nagród rzeczowych. Na zakończenie wydarzenia wszyscy jego uczestnicy zostali poczęstowani przepysznymi wegańskimi deserami. Uczniowie naszej szkoły byli zadowoleni z udziału w obchodach Dni Czytania Tolkiena, gdyż zdobyli dodatkową wiedzę o pisarzu i zostali zachęceni do przeczytania innych utworów oprócz ” Hobbita” oraz do zapisania się do Miejskiej Biblioteki Publicznej i skorzystania z zasobów Mediateki na dworcu autobusowym.

25.04.2024: Tolkien Reading Day w SP19

25 marca każdego roku – to światowy Dzień Czytania Tolkiena. Nauczyciele i uczniowie “Dziewiętnastki” na lekcjach języka polskiego i angielskiego poświęcili więcej uwagi na czytanie, oglądanie fragmentów ekranizacji powieści i na rozmowy dotyczące tego wielkiego pisarza. Hasło tegorocznych obchodów: “Służba i Poświęcenie”. Więcej informacji o literackim święcie znajdziecie na tablicy informacyjnej w korytarzu 1.piętra przy wejściu do biblioteki szkolnej.

27.03.2024 r.: finał konkursu dla trzecioklasistów “Mistrz Pięknego Czytania”

Jury w składzie: mgr Anna Magda, mgr Iwona Stefańczyk, mgr Grażyna Jamioł, mgr Urszula Piasecka oraz przewodnicząca – mgr Iwona Krzemińska, wyłoniła laureatów; wyniki:

1. miejsce i tytuł “Mistrza Pięknego Czytania” zdobyła Nikola Ziętal z kl.3b;

2. miejsce wywalczyły: Maja Czarnecka z kl.3a i Hanna Zawadka z kl.3b;

3. miejsce zdobyły: Łucja Sikora z kl.3a i Marta Wołowiec z kl.3b;

– wyróżnienia dla: Aleksandry Kaniowskiej, Agaty Lesiak i Małgosi Myszkowskiej z kl.3a    oraz Janka Brzezińskiego, Marysi Bednarz i Kamili Rzegockiej z kl.3b.;

– Nagrodę Publiczności zdobyła także Nikola Ziętal z kl.3b.

Gratulujemy zwycięzcom, życzymy dalszych sukcesów i zachęcamy do doskonalenia się         w umiejętnościach pięknego czytania! Nagrody ufundowała Biblioteka Szkolna, korzystając z dotacji NPRCz.

10.04.2024: wizyta kl.3a w WBP

Uczniowie wzięli udział w bardzo ciekawych zajęciach pt.” Kłębek uczuć”, po czym zwiedzili Mediatekę i zapoznali się z jej zasobami      oraz z możliwościami korzystania z nich na co dzień. Wielu trzecioklasistów postanowiło namówić rodziców, by ich zapisali do WBP, do czego serdecznie zachęcam także innych uczniów naszej szkoły, a uświadomienie sobie, jakie emocje nam towarzyszą w różnych okolicznościach, na pewno pomoże chłopcom i dziewczynkom w rozumieniu siebie i panowaniu nad niewłaściwymi reakcjami.

Autor: Iwona Krzemińska