W minionym tygodniu uczniowie klas siódmych udali się do Nowej Słupi.
Multimedialny park przybliżył im znajomość kilkunastu legend, baśni i mitów związanych z naszym regionem. Uczestnicy wycieczki dowiedzieli się, czym zawinił zbój Kak, skąd się wzięło madejowe łoże oraz jak wyglądały sabaty czarownic na Łysej  Górze. Przypomnieli sobie legendy związane m.in. z zamkiem w Chęcinach, Łysą Górą, Gołoborzem i Kielcami. Uczniowie uczestniczyli w pokazie kina 3D prezentującym najpiękniejsze miejsca naszego województwa oraz mieli okazję odbyć lot na wirtualnej miotle nad Górami Świętokrzyskimi.
Drugą część wycieczki spędzili przy ognisku, gdzie mogli podzielić się wrażeniami i wspomnieniami ze swoich wcześniejszych wizyt w miejscach naszego regionu prezentowanych podczas wędrówki multimedialnej.

Opiekunowie: A.Dąbrowska, A.Kowalczyk, A.Bilman, R.Kubicka