“Rzeczy zaczynają się od serca”, “Żałuję, że nie zrobiłam więcej” – między innymi takie hasła widniały na plakatach przygotowanych przez uczniów kl. IV – VIII prezentujących naszą Patronkę. Uroczysty apel z okazji Dnia Patrona odbył się w Szkole Podstawowej nr 19 im. Ireny Sendlerowej w Kielcach dnia 24 maja 2024 r. Uroczystości rozpoczął pan Dyrektor, a swoim występem uświetniła je pani Zofia Połetek, studentka Instytutu Muzyki UJK w Kielcach. Przedstawiciele klas mierzyli się z pytaniami w konkursie dotyczącymi Ireny Sendlerowej, chętni uczniowie startowali w konkursie na sobowtóra naszej Patronki, a każda klasa prezentowała przygotowany wspólnymi siłami plakat.

Wyniki rywalizacji wyglądają następująco:

• Konkurs wiedzy o Patronce – I miejsce przedstawicielki kl. VII a: Zofia Dąbrowska i Lilianna Gajek
  • Konkurs na plakat – I miejsce kl. VI b
  • Konkurs na sobowtóra – I miejsce Albert Koruba z kl. V a

Wszystkie działania miały na celu przypominanie naszej społeczności szkolnej, jak wielką osobą była Irena Sendlerowa, propagowanie postawy miłości do drugiego człowieka i uświadamianie, że patron to ktoś, kogo powinniśmy naśladować w naszym codziennym życiu.

Agnieszka Dąbrowska