5 maja klasy 1d i 2a, pod opieką swoich nauczycieli: p. Beaty Tomali, p. Renaty Pawelec i p. Marii Wojasiewicz, odwiedziły Hutę Szklaną i Święty Krzyż.

Uczniowie uczestniczyli w edukacyjnej wycieczce „Tropami świętokrzyskiej przyrody”, zorganizowanej przez Ligę Ochrony Przyrody. Dzieci zwiedziły Muzeum Przyrodnicze na Świętym Krzyżu, podziwiały gołoborze i przyrodę w Świętokrzyskim Parku Narodowym podczas przejazdu kolejką. Następnie zapoznały się z codziennym życiem praprzodków w osadzie średniowiecznej. Uczestniczyły w warsztatach garncarskich, tkackich, kowalskich i zielarskich.

Zaskoczeniem dla dzieci było, że pomimo braku prądu i Internetu, można ciekawie spędzić czas. Wycieczkę zakończyliśmy pieczeniem kiełbasek i średniowiecznymi harcami.

Autor: Renata Pawelec