11 maja 2016 r. w naszej szkole odbył się V Międzyszkolny Konkurs dla klas trzecich „Moja Mała i Wielka Ojczyzna”.

W rywalizacji uczestniczyło 6 szkół. Uczniowie w trzyosobowych drużynach popisywali się swoją wiedzą o Kielcach, województwie i kraju. Odpowiadali na pytania, śpiewali piosenki związane z naszym regionem i wykonali przygotowane zadanie praktyczne. Zawodników oceniała Komisja Konkursowa, w składzie: p. Iwona Grabczak z Muzeum Historii Kielc, p. Teresa Motyl z Samorządowego Ośrodka Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz p. Sławomira Nieczajew z Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach. Uczestnicy wykazali się dużą znajomością tematyki i jednocześnie dobrze się bawili podczas całej imprezy.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

Zwycięzcami Konkursu zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 8. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Tekst i zdjęcia: Renata Pawelec