Samorządowy Ośrodek Doradztwa Metodycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach oraz Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach są organizatorami Konkursu RAZEM ZMIENIAMY INTERNET NA LEPSZE – JAK CHRONIĆ WIZERUNEK, WŁASNOŚĆ INTELEKTUALNĄ I DANE W SIECI.

Konkurs organizowany jest w ramach VI Świętokrzyskiego Dnia Bezpiecznego Internetu w dwóch etapach (szkolnym oraz wojewódzkim) i obejmuje  trzy kategorie wiekowe: dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz dla uczniów szkół podstawowych.

Temat zadania konkursowego dla uczniów szkół podstawowych (kategoria III) brzmi:  Razem zmieniamy internet na lepsze – jak chronić wizerunek, własność intelektualną i dane w sieci.
Uczniowie wykonują prezentację multimedialną w programie Scratch lub PowerPoint.

Prace konkursowe dostarczone na płytach CD/DVD muszą być oryginalne i nie mogą zawierać elementów chronionych prawami autorskimi.

Dodatkowych informacji udzielają  nauczyciele zajęć komputerowych. Gotowe prace należy składać do dnia 12 stycznia 2017 r.

Zobacz regulamin konkursu.

Autor: Joanna Wielicka