Podczas Festiwalu Nauki, po raz kolejny, odbyło się Dyktando Rodzinne.

W bieżącym roku szkolnym wzięły w nim udział 23 drużyny składające się z uczniów oraz z rodziców (babć, dziadków lub innych krewnych).

Tym razem żadnemu z uczestników nie udało się napisać dyktanda bezbłędnie. Zdarzały się błędy ortograficzne oraz interpunkcyjne. Najwięcej trudności sprawiły piszącym wyrazy: ponadpięcioipółlitrowej, hoża, chyżo, „Lany poniedziałek” i Wielka Sobota.

Tytuł Mistrza Ortografii zdobyły Pani Ewa Szrek i Jaśmina Szrek, uczennica klasy VIC.

Wyróżnienia zdobyły: Pani Monika Jaros i Maja Jaros – uczennica klasy IIIA oraz Pani Agata Godzwon i Gabriela Godzwon – uczennica klasy IVA.

Mistrzyniom, wyróżnionym i wszystkim, odważnym, uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do wspólnej zabawy w kolejnym roku szkolnym.

Organizatorki:

Monika Waligórska-Ucig i Iwona Masternak