11 maja w Sukowie odbyły się eliminacje powiatowe XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Najlepszą drużyną w tym turnieju okazała się drużyna Szkoły Podstawowej im. I. Sendlerowej nr 19 w Kielcach. Dodatkowo w klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsce zdobył Oskar Lesisz. Zespoły rywalizowały w czterech konkurencjach: jazda po sprawnościowym torze przeszkód, jazda po miasteczku ruchu, pisały test wiedzy z przepisów ruchu drogowego i udzielały pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanej osobie.
Naszą szkołę reprezentowali: Magdalena Wajler, Julia Ślewa, Paweł Kaleta i wspomniany wcześniej Oskar Lesisz.
Wszyscy uczestnicy dostali atrakcyjne nagrody, a drużyna awansowała do finału wojewódzkiego.
Serdeczne gratulacje.
Do turnieju naszą drużynę przygotowywał pan Jarosław Januchta.

Autor: Jarosław Januchta