9 maja 2017 roku klasa 3a uczestniczyła w pikniku energetycznym „Planeta Energii”.

W miasteczku „Planety Energii” uczniowie mogli brać udział w eksperymentach, doświadczeniach, pokazach, interaktywnych zabawach i quizach, podczas których dowiedzieli się, co to są i w jaki sposób przemieszczają się ładunki elektryczne, jak prąd płynie w przewodzie, w jaki sposób można wytworzyć go w dużych ilościach oraz jak bezpiecznie i racjonalnie z niego korzystać.

Uczniowie poznali technologie konwersji energii słonecznej, wiatrowej i wodnej na energię elektryczną, powszechnie wykorzystywaną w gospodarstwach domowych. Dowiedzieli się, w jaki sposób mogą oszczędzać energię elektryczną.

Poznali także zasady segregacji śmieci oraz wtyczki elektryczne z całego świata.

Autor: Renata Pawelec