22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. To największe ekologiczne święto świata, obchodzone od 1970 roku, obecnie w 192 krajach. Obchody organizowane są od Singapuru do Rzymu i od Alaski po Australię. W Polsce początek obchodów to rok 1990.

W naszej szkole był to dzień w całości poświęcony sprawom Ziemi i ekologii. Dzieci z klas I-III zebrały się na wspólnym apelu na korytarzu I piętra. Dekorację stanowiły plakaty ekologiczne wykonane przez uczniów klas drugich i trzecich.

Na początku uczniowie z klas trzecich zaprezentowali wiersze o tematyce ekologicznej.

Duże zainteresowanie wzbudził konkurs na strój ekologiczny. Młodzi projektanci wykazali się wielką wyobraźnią. Stroje były nie tylko przyjazne otoczeniu, ale i stworzone z dużą dawką humoru.

Następnie klasy drugie i trzecie wzięły udział w „Omnibusie przyrodniczo-ekologicznym”. Mistrzami okazali się uczniowie klasy IIIb, drugie miejsce zdobyła klasa IIc, a trzecie klasa IIIc. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody.

Każda z klas przygotowała i zaprezentowała piosenkę ekologiczną. Wyróżnienie za prezentację i choreografię do piosenki „Duszki leśne” otrzymała klasa IIb.

W tym dniu ocenione zostały również klasowe albumy przyrodnicze.

Na zakończenie obchodów Dnia Ziemi wszyscy uczniowie wraz z opiekunami uporządkowali teren szkoły.

Organizatorkami całego przedsięwzięcia były „zakręcone ekologicznie” panie: Grażyna Jamioł, Renata Pawelec, Beata Tomala. Mamy nadzieję, że uczniowie jeszcze bardziej uzmysłowili sobie jak ważne jest dbanie o naszą planetę.

Zdjęcia z apelu można obejrzeć w naszej galerii.

Autor: Renata Pawelec