Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 19 im. Ireny Sendlerowej w Kielcach są już pełnoprawnymi uczniami. 12 października br. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień.

Uroczystość prowadził pan Jarosław Januchta oraz uczennice klasy 7a: Weronika Janiszewska i Amelia Witecka.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali, że będą dobrymi uczniami i Polakami, swym zachowaniem i nauką będą sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

Zanim jednak pierwszacy zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej, musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek i recytacja wierszy.

Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Dorota Mętrak dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, a pan wicedyrektor Andrzej Kosierkiewicz wręczył pierwszakom legitymacje szkolne i pamiątkowe dyplomy.

Wszystkim pierwszoklasistom Szkoły Podstawowej nr 19 im. Ireny Sendlerowej życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszego pierwszego szkolnego  świadectwa.

Autor: Renata Pawelec