20.11.2017r, w ramach działań zaplanowanych na Tydzień Edukacji Globalnej, uczniowie klas 1b, 3a, 3b, 3c, 3d uczestniczyli w grze edukacyjnej „Cytrusy znane i nieznane”. Uczniowie pracowali w czteroosobowych grupach.

Pierwsze zadanie polegało na rozpoznaniu owocu lub przyprawy za pomocą zmysłu smaku, węchu i dotyku. Następnie uczniowie z klas trzecich odszukiwali ukrytą na pierwszym piętrze informację na temat uprawy rozpoznanego owocu i po przeczytaniu wypełniali karty pracy. Ważną informacją, którą uczniowie zdobyli była wiedza na temat Sprawiedliwego Handlu (Fair trade) i produktów Sprawiedliwego Handlu. Uczniowie klasy pierwszej układali i kolorowali puzzle ilustrujące owoce cytrusowe.

Za prawidłowo wykonane zadanie każda grupa mogła zdobyć punkt (uśmiechnięte słoneczko) dla swojej klasy na tablicę „Bezpieczna przerwa”.

Gra wzbudziła wiele emocji i radości. Na zakończenie wszyscy chcieli jeszcze raz posmakować nieznanych produktów.

Autor: Renata Pawelec