24.11.2017r w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas: 3a, 3c, 3d, 6a, 6b z wolontariuszką panią Agatą Jaworską.
Celem spotkania było zapoznanie uczniów z warunkami życia i obyczajami ludności zamieszkującej w Peru.
Pani Wolontariusz podczas prezentacji przedstawiła dzieciom zróżnicowane warunki terenowe i klimatyczne występujące na obszarze Peru. Przybliżyła kulturę i obyczaje mieszkającej tam ludności. Zaskoczeniem dla uczniów okazały się dość duże różnice w codziennym funkcjonowaniu ich rówieśników, warunków mieszkaniowych, pełnionych obowiązków, zabaw, spędzania wolnego czasu. Różnorodność przejawiająca się w muzyce, ozdobach, instrumentach, sposobie ubierania się wzbudziła duże zainteresowanie i zaskoczenie.

Autor: Urszula Piasecka