6 marca 2018 roku na basenie ,,Foka” Kielce odbyły się MISTRZOSTWA KIELC SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W PŁYWANIU KLAS I-II. Znakomicie w tych zawodach spisał się uczeń klasy ,,0” naszej szkoły Aleksander Zagniński. Startując ze starszymi kolegami zdobył złoty i brązowy medal Mistrzostw Kielc. Olek płynął 25 metrów stylem dowolnym i 25 metrów stylem grzbietowy. Wielkie gratulacje i życzenia dalszych sukcesów.

8 marca 2018 roku na pływalni ,,Foka” Kielce startowali uczniowie klas III-IV w MISTRZOSTWACH KIELC SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W PŁYWANIU. Rewelacyjnie w tych zawodach spisała się Oliwia Karpowicz z klasy IIIc, która w swojej kategorii wiekowej została mistrzynią Kielc w pływaniu stylem grzbietowym, a także zdobyła brązowy medal na 50 metrów stylem dowolnym. Bardzo dobrze na tych zwodach pokazał się uczeń klasy IIIc Jaś Nalepa, który zajął odpowiednio 5 i 21 miejsce wśród ponad 40 startujących dzieci. Wśród czwartoklasistek reprezentantką naszej szkoły  na mistrzostwa Kielc w pływaniu była Lena Janus uczennica klasy IVc. Lena również znakomicie radziła sobie na basenie. Choć startowała z o rok starszymi dziewczynami wywalczyła brązowy medal na 50 metrów style grzbietowym i piątą lokatę na 50 metrów stylem dowolnym.

Wszystkim należą się ogromne gratulacje i życzenia dalszych sukcesów.

Opiekunem  naszych pływaków z ramienia szkoły na Mistrzostwach Kielc był Pan Jarosław Januchta

Autor: J.Januchta