27 marca 2018 roku uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Malwiny Odrzywolskiej wzięli udział w inauguracji konkursu Recykling na miarę. Świętokrzyskie dziedzictwo kulturowe organizowanym przez VIVE Serce Dzieciom i i Zespół Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach.

Po uroczystym wystąpieniu organizatorów uczniowie uczestniczyli w warsztatach plastycznych. Po trzech godzinach twórczej pracy można było oglądać, powstałe ze ścinków materiału, prawdziwe dzieła sztuki.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 19 im. I. Sendlerowej w Kielcach wykonali prace Świętokrzyskie jak ze snu na dość nietypowym podłożu – na styropianowych kostkach, które stanowiły puzzle. Po ułożeniu elementów można było podziwiać bajeczne prace.

W warsztatach udział wzięli: Jaśmina Szrek (kl. 7c), Milena Bator (kl. 7c), Martyna Kołbus (kl. 7b), Mateusz Karliński (kl. 6a), Zofia Ciesielska (kl. 6a), Hanna Michalska (kl. 6b).

Autor: Malwina Odrzywolska