W dniach 16-17 maja odbyły się w naszej szkole lekcje żeglarstwa. Zajęcia były prowadzone przez pana Andrzeja Kosmalę z UKS Zalew Kielce. Brali w nich udział wszyscy uczniowie z klas I-VII.

Uczniowie zapoznali się z podstawami żeglarstwa, mogli dowiedzieć się wielu ciekawostek dotyczących kieleckiego zalewu, samej dyscypliny, rozgrywanych zawodów. Wybrańcy mogli założyć kapoki i usiąść za sterem żaglówki. Zajęcia uatrakcyjniły filmy z zajęć żeglarskich na kieleckim zalewie oraz na Bałtyku. Uczniowie zapoznali się z ofertą bezpłatnych zajęć nauki żeglarstwa dla wszystkich chętnych oraz możliwością korzystania ze świetlicy prowadzonej przez Klub. Wszyscy świetnie się bawili.

Panu Andrzejowi Kosmali – prezesowi UKS Zalew Kielce – należą się w imieniu wszystkich uczniów gorące podziękowania za poświęcony czas, ciekawe zajęcia oraz życzenia sukcesów sportowych wychowanków i przyjemności w realizacji życiowej pasji.

Autor: Andrzej Kosierkiewicz