Drodzy uczniowie,

 

Mimo, że jeszcze pamiętacie ten cudowny czas wakacji, a przede wszystkim wolne to niestety, ale witamy w szkole i powoli przestawiamy się z laby na pracę. Na samym początku nowego roku szkolnego chciałbym Was serdecznie zaprosić do udziału w konkursie informatycznym Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2018. Jest to kolejna już, ósma edycja projektu skierowana do uczniów szkół z województwa świętokrzyskiego. Głównym zadaniem inicjatywy jest rozwijanie kompetencji cyfrowych uczniów i nauczycieli oraz bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z zasobów dostępnych w sieci.

Co roku organizatorzy akcji skupiają się wokół konkretnej tematyki nawiązującej do Dnia Bezpiecznego Internetu, który zazwyczaj odbywa się w lutym. Hasło na ten rok to „Razem dla lepszego Internetu”.

Honorowy patronat objęli: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Wojewoda Świętokrzyski oraz Świętokrzyski Kurator Oświaty.

Ponieważ uczniowie są w różnym wieku, to nie mogą być oceniani na tym samym poziomie, dlatego też organizatorzy utworzyli grupy. Dla szkoły podstawowej są to:

  • Grupa I – czyli uczniowie klas I – III – ich zadaniem jest przygotowanie indywidualnie jednej pracy plastycznej na temat „Razem dla lepszego Internetu”. Praca powinna być ilustracją do jednej z kart 12-stronicowego, rocznego kalendarza ściennego.
  • Grupa II – uczniowie klas IV – VIII – uczniowie przygotowują indywidualnie w formie elektronicznej plakat będący ilustracją hasła „Razem dla lepszego Internetu”, ze szczególnym uwzględnieniem celów Projektu.

Jak w każdym prestiżowym konkursie tak i w tym są przewidziane nagrody dla uczniów. Jednak najważniejsza jest dobra zabawa oraz poszerzanie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w Internecie.

Wszelkie informacje znajdują się na stronie: https://www.scdn.pl/index.php?view=details&id=1695:projekt-szybuj-bezpiecznie-w-internetowej-chmurze-2018

Szczegółowe informacje na temat projektu na terenie szkoły: pkaczmarski@euczen.eu

Serdecznie zapraszam

 

Koordynator konkursu

Przemysław Kaczmarski