Zamienialiśmy już makulaturę, elektrośmieci i starą biżuterię w wodę. Teraz przyszedł czas na ubrania. Dzięki waszej pomocy “zamienimy ubrania w wodę” – wybudujemy kolejną studnię w Czadzie.

Czad leżący w środkowej części Afryki należy do najbiedniejszych i “najgorętszych” krajów na świecie. Średnia temperatura tam, to 40 stopni Celsjusza. Skoro to średnia temperatura, to i zdarzą się, że słońca rozgrzewa powietrze nawet do ponad 50 stopni Celsjusza. Mimo, że jest tam tak gorąco, to nie ma na terenie większości tego kraju spółek wodociągowych dostarczających wodę do picia lub kąpieli bezpośrednio do domów czy też sklepów z lodówkami zapewniającymi zimne napoje 24h.

Misjonarze szybko dostrzegli, że jednym z największych problemów ich parafian jest brak dostępu do czystej wody. Jeśli ludzie nie mają dostępu do czystej wody, to piją “cokolwiek” czyli np. wodę czerpią z prowizorycznych studni – kilkumetrowych dołów, gdzie zbierają się wody gruntowe, wpada deszczówka, ale wpadają tam też np. odchody zwierzęce. Taka woda wygląda jak kawa z mlekiem, a w jej składzie są różne niebezpieczne dla życia ludzkiego bakterie. Czadyjczycy bardzo często chorują, ale jesli nie ma innego źródła, to trzeba coś pić…

Sercańscy misjonarze poprosili nas o pomoc w budowie studni głębinowych. W latach 2015-2018 r., dzięki projektowi Zbieramto.pl i wpłatom na konto przekazaliśmy pieniądze na 50 studni (ponad 500.000 zł). Dzięki zbiórce odzieży używanej chcemy zebrać pieniądze na kolejną! Pomożecie?

Ogłoszenie

Szkolne Koło Wolontariatu działające przy Samorządzie Uczniowskim zaprasza wszystkich uczniów do udziału w akcji charytatywnej

UBRANIA DO ODDANIA.

W wyznaczonym dniu raz w tygodniu będzie można przynieść do szkoły niepotrzebne ubrania.

Co można oddać?

  • swetry, bluzki, bluzy, T-shirty,
  • spodnie, spódnice, sukienki,
  • kurtki i płaszcze,
  • sparowane buty, torby, akcesoria.

Przekazywane ubrania mogą być nowe lub używane, ale muszą być niezniszczone, czyste i suche oraz nadające się do ponownego założenia, co oznacza, że nie mogą być dziurawe, poplamione, czy znoszone.

Ubrania przynosimy starannie złożone w reklamówkach lub workach.

Ubrania zostaną przekazane Fundacji Profeto.pl, a za fundusze uzyskane z ich sprzedaży zostaną wybudowane studnie w Czadzie.

Wszyscy uczniowie, którzy wezmą udział w akcji UBRANIA DO ODDANIA otrzymają punkty dodanie z zachowania (+5, +10 punktów z zależności od ilości oddanych ubrań).