W dniu 23.05.2019r. w naszej świetlicy odbyło się spotkanie ze speleologami, rodzicami Joachima Hyzickiego, ucznia klasy IIa. Goście opowiedzieli dzieciom o świecie jaskiń, a także  o ich mieszkańcach – nietoperzach. Uczniowie brali aktywny udział w spotkaniu. Zadawali wiele pytań, na które zaproszeni speleolodzy chętnie odpowiadali.

Dużą atrakcją była możliwość obejrzenia sprzętu wspinaczkowego i przymierzenie kombinezonu niezbędnego każdemu badaczowi jaskiń.

Na zakończenie spotkania odbył się mały test. Uczniowie, którzy pierwsi poprawnie rozwiązali krzyżówkę otrzymali nagrody. Naszym gościom serdecznie dziękujemy za przybycie i życzymy wielu ciekawych jaskiń do zbadania. Mamy nadzieję, że dzięki temu spotkaniu udało się zaszczepić u dzieci pasję do odkrywania przyrodniczego piękna świata.

Autorzy: nauczyciele świetlicy