W drugim semestrze roku szkolnego 2018/2019 w naszej szkole realizowany był projekt ekologiczno- zdrowotny.

Celem projektu była: międzypokoleniowa współpraca mająca na celu uświadomienie uczniom Szkoły Podstawowej nr 19 w Kielcach wartości życia w kontekście zdrowego odżywiania, ekologii i pracy społecznej.

Uczestnikami byli uczniowie klas IV-VIII – 294 osoby.

Pierwszy etap został realizowany w szkole. We wszystkich klasach zostały przeprowadzone  zajęcia teoretyczno – praktyczne przez nauczycieli na godzinach wychowawczych, którzy szczegółowo przedstawili uczniom informacje o:

– potrzebach organizmu w czasie intensywnego wzrostu i dojrzewania,

– skutkach jakie niosą za sobą dobre i złe nawyki żywieniowe,

– korzyściach jakie płyną ze zdrowego trybu życia (nie chorujemy, nie wydajemy pieniędzy na lekarstwa)

W celu utrwalenia zdobytych wiadomości w szkole zostały zorganizowane „Dni zdrowego śniadania”. Uczniowie w czasie godzin wychowawczych przygotowywali i wspólnie spożywali zdrowe posiłki.

Kontynuacja projektu nastąpi w następnym roku szkolnym.

Autor: P. Podlewska-Pająk