10 października 2019 r., punktualnie o godz. 17, w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych. Przewodniczył jej pan wicedyrektor Andrzej Kosierkiewicz.

Pierwszoklasiści w obecności licznie przybyłych rodziców zaprezentowali krótki program artystyczny, który był ich pierwszym szkolnym egzaminem. Śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące naszej ojczyzny, szkolnej nauki oraz zasad zachowania. Po uzyskaniu pozytywnej oceny Pana Dyrektora i  przedstawicieli klas starszych, mogli uroczyście ślubować na sztandar szkoły, że będą dbać o jej dobre imię, szanować innych a swoją nauką i zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie na prośbę rodziców, Pan Dyrektor symbolicznym ołówkiem, dokonał aktu pasowania pierwszaków na uczniów szkoły i wręczył im pierwsze dokumenty – legitymacje szkolne. Dzieci  otrzymały też pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, a po zakończeniu uroczystości nie zabrakło również słodkiego poczęstunku.

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wyjątkowych sukcesów edukacyjnych i samych radosnych chwil w naszej szkole.

Autor: Ewa Kryniewska, Beata Tomala